Published On: 23 Gusht, 2016

Porto eleminon Romën, Monaco Veillarealin (Video)

Porto ka mposhtur 3:0 Romën, ndërsa Monaco 1:0 Villarealin për të kaluar në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

Porto ka deklasuar Romën në Olimpike, duke e mposhtur me rezultat të pastër 3:0 dhe të përgjithshëm 4:1, në kuadër të kualifikimeve për fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve.

Portugezët kanë qenë skuadër më e mirë, duke shënuar tre gola dhe duke eliminuar Romën, që ndeshjen e mbylli me 9 futbollistë, pasi me të kuq u ndëshkuan De Rossi dhe Emerson.

Golat për Porton në këtë ndeshje i shënuan Monteiro, Layun dhe Corono.

Në ndeshjen tjetër Monaco mposhti Villarealin me rezultat 1:0, për tu kualifikuar tutje me rezultat të përgjithshëm 3:1.

Në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve është kualifikuar edhe skuadra e trajnerit Besnik Hasi, Legia Warszawa. /Express/


Monteiro Amazing Goal – Roma vs Porto 0-1… by koszta7


Miguel Layun GOAL – AS Roma  0-2 FC Porto   23… by football365Life1


Jesus Manuel Corona  Goal – AS Roma 0-3 FC.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...