Published On: 6 Mars, 2016

Popull injorant: Pa bukë jam me dy jetimë, por për PS do votoj derisa të vdes (video)

Idealet nuk vdesin dhe sikur vetë të jesh duke vdekur, Këtë e dëshmon qartë kjo video nga Vlora ku u votua për delegatët e rinj për Kongresin e PS. Partia Socialiste mbylli votimin për delegatët në Vlorë e Gjirokastër.

Gazetari Enrik Mehmeti ndoqi nga afër këto votime, dhe më pas rrëmbeu një prononcim ‘tërmet’ nga një simpatizante e thekur socialiste. Në deklaratën e saj, gruaja shprehet se ka 2 muaj që vuan për bukën e gojës pasi ende nuk e ka marrë ndihmën ekonomike që i ka lidhur shteti. Ajo e përfiton këtë ndihmë pasi ka 2 jetimë për të rritur.

Zonja në fjalë, sic e dëgjoni dhe në video, pavarësisht vuajtjes ‘për të mbushur barkun me bukë’, shprehet se kjo gjë nuk ia ndalon idealet e saj. Zonja shprehet se PS nuk doe tradhëtojë derisa të vdesë.

“Kam dy muaj pa marrë ndihmën ekonomike, jetoj me atë vetë i tretë, me dy jetime. Sot votova, jam socialiste e çmendur, për atë e them botërisht, do votoj sa të vdes, edhe pa bukë le të mbetem për atë parti do votoj tërë jetën time”.

Video Player

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...