Published On: 22 Maj, 2016
Bota |

Politikanet franceze kanë vendosur t’i thonë “kurrë më” ngacmimit seksual

Ishte një herë e një kohë kur Franca gajasej me skandalet seksuale që kishin mbërthyer politikën britanike e amerikane. “Jamais ici”, thoshin francezët.

“Ne i kemi punët mirë kur bie fjala te seksi, ndryshe prej puritanëve dhe hipokritëve anglosaksonë”, shkruan “The Independent”, transmeton “Koha Ditore”. Por bota e dominuar prej meshkujve në politikën franceze kishte kohë të gjatë që ishte treguar imune ndaj skandaleve.

E tani po përballet me një seri akuzash. Dhe cinizmi ndaj të huajve tani është shndërruar në telash për politikën e shtetit francez.

Ngacmimi i pesëmbëdhjetë kolegeve?

Denis Baupin, nënkryetar i asamblesë kombëtare të vendit, ka dhënë javën e kaluar dorëheqje që të luftojë kundër dyshimeve se kishte ngacmuar seksualisht tetë kolege gjatë pesëmbëdhjetë viteve të kaluara.

Ai i ka hedhur poshtë të gjitha akuzat. Ka thënë se do ta çojë deri në fund luftën e tij për drejtësi… (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...