Published On: 3 Maj, 2016

Politika uron Kosovën për pranimin në UEFA

Krerët e lartë të shtetit në Shqipëri uruan sot Kosovën për anëtarësimin në UEFA. Kryeministri Edi Rama e cilësoi anëtarësimin e Kosovës në UEFA si një arritje shumë të rëndësishme për Kosovën.

Në një postim në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama shkruan se: “Kosova ne UEFA! Urime vellazerore dhe nje Big 👍👍👍 Like gjithe atyre qe punuan per kete arritje kaq te rendesishme ‪#‎ForcaKosove‬”.

Ndërkaq, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se ky është lajm i mirë për çdo shqiptar.

“Lajmi i mire dhe i gezueshem per cdo shqiptar: Federata e Futbollit e Kosoves anetaresohet ne UEFA! Urime Kosove!”, shkruan Basha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...