Published On: 31 Korrik, 2016

Policinë Rrugore e kemi të bukur, por aksidentet nuk ndalen

Pavarësisht se ministri i Brendshëm ka vendosur të shkarkojë të gjithë drejtuesit e policive rrugore në rrethe, aksidentet tronditëse nuk ndalen.

Këtë herë aksidenti i radhës ndodhi në fshatin Sofratikë të Gjirokastrës.

Një makinë, në të cilën udhëtonin anëtarët e një familjeje, është përplasur me murin rrethues të një lokali.

Për pasojë humbi jetën gruaja 45-vjeçare, ndërsa në gjendje të rëndë është vajza e saj 17-vjeçare.

Mjeti tip “Renault” me targa AA 029 DM, drejtohej nga kryefamiljari E.Xh.

Makina është përplasur me murin rrethues të një lokali mëngjesin e sotëm informon policia.

“Për pasojë ka humbur jetën shtetasia T.Xh, 45 vjeçe, banuese në Vlorë dhe ndodhet në gjendje të rëndë shtetasia S.Xh, 17 vjeçe. Gjithashtu janë dëmtuar drejtuesi i mjetit E.Xh ,56 vjeç dhe shtetasi K.L. Të gjithë këta shtetas ndodheshin në mjet”.

Ndërkohë, pavarësisht valës së shkarkimeve në Policinë Rrugore, drejtoria kryesore e saj ka marrë një pamje krejt të re, falë një investimi të kësaj qeverie.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...