Published On: 8 Shtator, 2016

Policia sekuestron 6 kg ari në një argjendari në Prishtinë

Në argjendarinë “Filigran” në kryeqytet, policia doganore është duke i sekuestruar përkohësisht 6 kilogramë ari, për shkak të dyshimit mbi origjinën e tyre, njofton Klan Kosova.

Aksioni është ndërmarr nga Policia e Kosovës, Drejtoria Kundër Krimit të Organizuar në bashkëpunim me Doganën dhe ATK, operacion i cili është i përbashkët për kontrollimin dhe sekuestrimin e mallrave pa origjinë apo të kontrabanduar.

Një kontroll i tillë është bërë sot në 80 përqind të argjendarive në Prishtinë.

ari-2-me-llogo-768x432aaa-768x432

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...