Published On: 30 Gusht, 2016

Policia nuk po arrin t’i gjejë autorët e tri sulmeve të fundit me bomba

Organet e rendit dhe të ligjit nuk kanë arritur që të zbardhin rrethanat dhe autorët e sulmit në shtëpinë e drejtorit të përgjithshëm të Radiotelevizionit të Kosovës (RTK), Mentor Shala. Ato nuk kanë arritur që të zbardhin të vërtetën e sulmit të para 6 ditëve në oborrin e RTK-së, e as atë ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, që ndodhi më 5 gusht.

Policia ka thënë se në mesin e pistave të hetimit është edhe informacioni që u është dërguar sërish medieve nga të ashtuquajturit “Rugovasit”, të cilët kanë marrë përsipër autorësinë për sulmin e fundit, por edhe të sulmeve paraprake, shkruan sot “Koha Ditore”.

Shpërthimi që përfundoi pa dëme në njerëz është dënuar nga drejtuesit dhe sindikalistët e RTK-së, Asociacioni i Gazetarëve i Kosovës (AGK), Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut (KMDLNJ), institucione vendore dhe ndërkombëtare dhe nga partitë politike.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka thënë se në bashkëpunim me Prokurorinë janë duke hetuar rastin dhe se ende nuk ka të arrestua

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...