Published On: 23 Mars, 2016
Bota |

Policia në Bruksel zbulon 15 kg eksploziv

Policia belge në Bruksel ka gjetur 15 kilogram eksplozivë, 150 litra aceton, 30 litra ujë të oksigjenuar, detonatorë, një valixhe e mbushur me vida si dhe një kuti plastike.

Të gjitha dyshohet se ishin të gatshme për t’u përdorur për shpërthime të tjera. Bastisja u krye në lagjen “Schaerbeek”.

Kryeqyteti belg ndodhet ende në panik nga aktet e djeshme./lapsi.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...