Published On: 9 Janar, 2016

Policia ndalon tre kombibus nga Shtërpca të nisur drejt protetstës

  • Tre kombibus dhe një autobus me protestues shqiptar nga Shtërpca janë nisur për në protestë që do të mbahet në Prishtinë.

Në fillim autobusi është ndalë në Gërlicë nga policia për rreth 20 minuta mirëpo tani ata janë duke udhëtuar për t’u bashkuar me protestuesit e tjerë në Ferizaj e më pas do të nisen për në kryeqytet, njofton Klan Kosova.

Protestuesit nga të gjithë qytetet e Kosovës do të bashkohen në ora 14:00 tek Bibloteka Kombëtare në Prishtinë për të vazhduar deri para objektit të Qeverisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...