Published On: 27 Prill, 2017

Policia me shok-bomba e ka shpëtuar kryetarin e ri të Kuvendit, Talat Xhaferin (Foto)

Pjesëtarët e forcave speciale të Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë me shok-bomba kanë larguar huliganët të cilët sonte kanë hyrë dhunshëm në Parlamentin e Maqedonisë, shkruan TetovaSot.

olicët kanë arritur të shpëtojnë edhe tashmë kryetarin e ri Talat Xhaferi dhe liderin e LSDM-së Zoran Zaev.

Nga sulmi i fuqishëm i bombës dhe erës së saj të pakëndshme, me dhimbje ankua disa nga banditët maqedonas të cilët ishin afër kur ajo shpërtheu.

sokta

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...