Published On: 1 Korrik, 2016

Policia malazeze e shkel sovranitetin e Kosovës? (Foto

Pas aksionit të Vetëvendosjes në kufi me Malin e Zi, forcat e sigurisë së këtij shteti kanë ndërmarrë masa të shtuara të sigurisë.

Sipas disa fotografive të dërguara për emisionin Interaktiv të KTV-së, Njësia Speciale e Malit të Zi ka hyrë brenda territorit të Kosovës, në Kullë dhe ka legjitimuar veturat e Kosovës.

Mali i Zi ka dërguar notë të ashpër proteste ndaj Kosovës këtë javë, duke e quajtur shkelje të sovranitetit dhe integritetit territorial të Kosovës vendosjen e pllakatës së Kosovës dhe flamurit të Shqipërisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...