Published On: 21 Dhjetor, 2015

Policia ka sekuestruar 20.29 kg lëndë narkotike (Foto)

Arrestohet në flagrancë poseduesi i lëndës narkotike, shtetasi Dhimitër Çami, 48 vjeç, banues në fshatin Xarrë-Sarandë.

Policia në automjetin tip “Toyota” me targë, në pronësi të këtij shtetasi, kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde narkotike prej 20 kg e 29 gr, të llojit kanabis sativa.

“Arrestimi i këtij shtetasi u krye në flagrancë në Pikën Kufitare “Qafë-Bot” të Sarandës, pasi Shërbimet e Policisë, gjatë një kontrolli të ushtruar në automjetin tip “Toyota” me targë, në pronësi të këtij shtetasi, kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde narkotike prej 20 kg e 29 gr, të llojit “Cannabis”.

Lënda narkotike ishte e ndarë në 36 pako, të mbështjella me natriban të tejdukshëm dhe ngjyrë kafe, të cilat ishin të fshehura në pjesën e dyshemesë së këtij automjeti.

Policia ka bërë gjithashtu bllokimin dhe sekuestrimin e mjetit, si dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit Dhimitër Çami, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, thuhet në njoftimin e Policisë shqiptare./A.M

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...