Published On: 9 Janar, 2016

Policia ka filluar të përdor masivisht gazin lotsjellës!

Pasi pak më parë protestuesit ia vunë flakën ndërtesës së Qeverisë së Kosovës! Policia ndërhyjti duke hedhur masivisht gazlotsjellës, dhe të shpërndaj përkohësisht masën e madhe dhe të largoj protestuesit agresiv nga afërsia e objektit të Qeverisë! Ka policë që po i arrestojnë protestuesit më agresiv, dhe turma është duke u shtyrë drejt sheshit Nëna Terezë, përkatësisht “Sheshi”Zahir Pajaziti”. Protestuesit po vazhdojnë të hedhin koktej Mollotovi.

————

Eskaloi para pak minutave protesta në dhunë! Protestuesit sulmojnë policinë. Protestuesit po hedhin gjësende të forta, dhe se po sulmojnë pa ndërprerë policinë, ndërsa policia po vazhdon të mbetet e barrikaduar.

Ka mjaft thirrje nga figura opozitare e deputet që po u bëjnë thirrje që të mos sulmohet policia, por ka edhe njerëz të maskuar që po hedhin gjësende, dhe madje edhe me koktej Mollotovi.

Zyrtarisht protesta është shpallur e mbyllur nga kreu i Vetëvendosjes Visar Ymeri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...