Published On: 6 Maj, 2016

Policia ia konfiskon pasurinë milionëshe familjes Kqira

Familjes Kqira nga Prizren, Policia e Kosovës ia ka konfiskuar gati gjithë pasurinë. Disa pjesëtarë të kësaj familje, që ishin arrestuar në maj të 2015’tës për krim të organizuar, sot aksioni “Kristial” i Policisë ia ka marrë pasurinë që dyshohet se është përfituar me vepër penale.

Policia e Kosovës gjatë një aksioni që ka ndërmarr sot në rajonin e Prizrenit kasekuestruar pasuri, para të gatshme dhe prona të familjes Kqira.Vlera e tyre arrijnë në 3.5 milionë euro.

Bëhet fjalë për një hotel  (448 m2); një restorant    (327 me2); veranda (92 m2); një objekt (24 m2) parcelë  tokë  (6664 m2).

Po ashtu Policia e Kosovës ka konfiskuar para të gatshme  303.235,00  euro; 1.100,00  franga Zvicerane; 700 gram ari dhe 7 vetura private.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë shkurt për Express se aksioni ishte process i viti të kaluar ku u arrestuan 9 persona për fajde e krim të organizuar.

“Ne nuk mund të konfirmojmë më shumë, pasi që për këtë rast duhet të pyetet Prokuroria. Ky rast është në proces, për një grup prej 9 vetash që janë arrestuar vitin e kaluar, derisa sot janë bërë vetëm konfiskime të pronave që dyshohet se janë përfituar me vepër penale për këtë rast që është në proces “- ka thënë Kelani për Express.

Lexoni edhe:

http://www.shqiptari.eu/zbulimi-trondites-nje-deputet-i-kuvendit-te-kosoves-e-mbyti-dino-asanajn-ne-spital/?fb_ref=Default

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...