Published On: 12 Janar, 2016
Bota |

Policia gjermane arreston 211 persona në protestën “anti-islamike”

Policia gjermane ka arrestuar 211 persona të cilët kanë djegur automjete dhe kanë shkatërruar disa objekte në tubimin që është mbajt sot në Leipzig të Gjermanisë. Tubimi u quajt “Anti-islamik”.

Mijëra persona kanë dalë në protestë paqësore kundër fluksit të refugjatëve në Gjermani. Shkak i këtyre protestave ishin sulmet seksuale ndaj grave në festimet e Vitit të Ri, raporton BBC, transmeton Gazeta Express.

Zyrtarët thonë se autorët e sulmeve në Këln ishin pothuajse nga një sfond migrues

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...