Published On: 16 Korrik, 2016
Bota |

Policia franceze arreston 3 persona në Nice pas sulmit me kamion

Policia franceze ka arrestuar tre persona në Nice në mëngjesin e hershëm të së shtunës, pas një hetimi për sulmin me kamion në ditën kombëtare të Francës, nga i cili mbeten të vdekur 84 persona.

Reuters njofton se policia franceze ende është duke tentuar të zbulojë nëse 31 vjeçari me origjinë nga Tunizia shofer i kamionit që kreu sulmin, po vepronte i vetëm, apo kishte përkrahje, dhe nëse motivet e tij kishin lidhje me islamin radikal.

/Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...