Published On: 8 Shkurt, 2016

Policia flet për aksidentin fatal në Shkabaj, një i vdekur dhe katër të lënduar (Foto/Video)

Policia ka konfirmuar aksidentin e ndodhur sot rreth orës 12:30 në magjistralen Prishtinë – Mitrovicë , saktësisht në fshatin Shkabaj, ku për pasojë një person ka vdekur, ndërkaq katër persona të tjerë janë lënduar.
 Në ketë  aksident trafiku sipas policisë ka qenë i përfshirë një automjet kombi-bus  i tipit VË me targa të Republikës së Kosovës, i cili për shkaqe ende të panjohura, ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur, raporton lajmi.net.

Si pasojë e këtij aksidenti viktima B. C, femër 25 vjeçare, ka ndërruar jetë.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

a

Trupi i pa jetë i viktimës me urdhër të prokurorit të shtetit është dërguar për obduksion, ndërsa personat e lënduar nga ky aksident janë dërguar në QKUK, për trajtim mjekësor.

Lidhur me këtë aksident trafiku është arrestuar vozitësi i automjetit,  SH. U, 60 vjeç, dhe të njëjtit i është shqiptuar masa e arrestit policor prej 48 orësh.

Aktualisht hetuesit e trafikut rajonal po punojnë me intensitet të shtuar për sqarimin e të gjitha rrethanave që kanë sjellë deri te ky aksident tragjik.

Video Player

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...