Published On: 6 Shtator, 2016

Policia e Velesit dhe zjarrfiksat po kërkojnë për avionin e rrëzuar gjerman

Sektori i Punëve të Brendshme në Veles ka konfirmuar se sonte ka marrë denoncime për rrëzimin e një avioni në rajonin e Velesit.

Nga policia e Velesit informojnë se ekipet e tyre janë në vendngjarje dhe janë në kërkim për mbetjet e avionit, njofton TetovaSot.

Ky është konfirmimi i parë zyrtar që pasdite u rrëzua avioni gjerman që fluturoi nga qyteti italian i Trevisos drejt aeroportit “Aleksandri i Madh” në Shkup, i cili ka dashur të ulet që të furnizohet me karburant.

Me avionin kanë udhëtuar 6 persona për të cilët mendohet se kanë qenë biznismenë.

Nga njesiti i zjarrfiksave të Velesit gjithashtu kanë konfirmuar se ekipet e tyre janë në terren dhe po kërkojnë për avionin e zhdukur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...