Published On: 26 Shkurt, 2016

Policia e nxjerrë me dhunë Visar Ymerin! Arrin në 11 numri i deputetëve të përjashtuar (Video)

Kryesia e Kuvendit të Kosovës për herë të parë, pas 6 muajve bllokadë që të përkashtohen me vendim të shkruar të Kryesisë deputetët e opozitës!

Pas Ymerit është nxjerrë me forcë Albulena Haxhiu, ndërsa Ismail Kurteshi ka dal me rezistencë të lehtë. Dhe më pas edhe Albini është nxjerrë me forcë. Dhe më pas është nxjerrë edhe deputetja Time Kadrijaj, Sali Salihu, Mytaher Haskuka. Shqiptari.eu

 

Hedhet gaz lotsjellës sërish! Përjashtohen gjashtë deputetë të opozitës

 

Kryesia e Kuvendit të Kosovës kishte vendosur ti përjashtonte gjashtë deputetë të opozitës, duke shkaktuar reagime edhe më të ashpra nga opozita, që rrihnin këmbët dhe rrapllonin mbi tavolina.

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli i paralajmëroi se ata që e pengojnë sigurimin ta largoj gazin lotsjellës, do të përjashtohen, kështu që deri sa të largohet tymi shpalli 10 minuta pauzë. Kryesia tani ndodhet sërish në takim. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...