Published On: 14 Maj, 2016

Policia e Kosovës e përgatitur për protestë

Policia e Kosovës ka përfunduar të gjitha përgatitjet për protestën e sotme të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, duke angazhuar numër të mjaftueshëm të zyrtarëve policorë për menaxhim të sigurisë së përgjithshme dhe mbarëvajtje të protestës.

Zëdhënësit i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha ka konfirmuar për KosovaPress se qëllimi i planit dhe angazhimeve policore do të jetë në sigurinë e përgjithshme në Kosovë, mbajtjen e rendit dhe sigurisë publike, zbatueshmërinë e ligjit.

 Ai ka thënë se kanë shtuar masat e sigurisë për të garantuar rend, qetësi dhe siguri publike, lëvizje të lirë, para, gjatë dhe pas protestës.

Hoxha ka shtuar se qëllimi i planit policor është garantimi i rendit dhe sigurisë, si dhe lëvizja e lirë për të gjithë qytetarët.

Sipas tij, në bazë të nevojave operative do realizohen edhe ri-drejtime të trafikut për një qarkullim pa pengesa.

Ai tha se Policia e Kosovës ka angazhuar kapacitete të mjaftueshme, respektivisht numër të mjaftueshëm të zyrtarëve policorë për menaxhim të sigurisë së përgjithshme dhe mbarëvajtje të protestës. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...