Published On: 27 Prill, 2016

Policia e EULEX-it bastisë edhe shtëpinë e Shpresim Ukës!

Policia e EULEX-it me asistencë të Policisë së Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka bastisur edhe shtëpinë e Shpresim Ukës në lagjen “Arbëria” në Prishtinë.

Sipas familjarëve të Ukës, i cili është në vuajtje të dënimit në burgun e Dyzit, EULEX-i ka bastisur shtëpinë e tyre me dyshimin për të kërkuar disa dokumente që sipas EULEX-it janë të falsifikuara.

 Mirëpo bashkëshortja e Ukës, Myrvetja ka thënë për Indeksonline se qëllimi i bastisjes nga EULEX-i ka të bëj me raportimet e fundit në media se në rastin  Nazim Bllacës është e përfshirë Serbia përmes EULEX-it.

Sipas saj është e pakuptim që Shpresim Uka në burg dhe Policia të kryej bastisje në shtëpinë e tij.

Ajo tutje ka thënë se ata nuk kanë asgjë për të fshehur, sepse kjo nuk është bastisja e parë që kryhet në shtëpinë e tyre. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...