Published On: 30 Prill, 2017

Policia blindon Kuvendin e Maqedonisë

Policia ka blinduar Kuvendin e Maqedonisë, ndërsa situata paraqitet të jetë e qetë.

Sipas njoftimeve, një numër i madh i forcave policore gjatë ditës do të jenë të vendosur para Kuvendit të Maqedonisë dhe se autobusë me anëtarë të MPB-së vijnë nga të gjithë qytetet e vendit.

Mbrëmë gjatë protestës së dhunshme, policia ka intervenuar me vonesë dhe kanë lejuar me lehtësi që protestuesit të futen në hapësirat e Kuvendit dhe të pastrojnë “llogaritë” me deputetët e Kuvendit.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...