Published On: 28 Maj, 2016

Policia bastis shtëpinë e serbit në Prelluzhë, i gjendet AK-47

Policia e Kosovës raportoi se dje në fshatin Prelluzhë të Komunës së Vushtrrisë, me urdhër te Gjyqtarit te Procedurës paraprake janë bastisur shtëpia dhe lokalet përcjellëse, pronë e të dyshuarit me nacionalitet serb, me çrast janë gjetur dhe konfiskuar një arme AK-47, një fishek i armës se gjatë dhe një gëzhojë e kalibrit 9 mm.

Po ashtu, gjatë bastisjeve, të dyshuarit i janë gjetur edhe tre palë targa (dy targa KM dhe një KS).

 Me urdhër te prokurorit rasti shkon me procedurë të rregullt.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...