Published On: 5 Tetor, 2016

Polici, që sot u shndërrua në hero të ditës

 

Një ngjarje sot në Prishtinë ka bërë bujë për të mirë. Në ditët përplotë frustrime janë heronjtë, ata që të kthejnë shpresën dhe të motivojnë për mirësi, respekt e dashuri. Është kolegu ynë gazetar Sabit Ballabani, i cili e ka evidentuar ngjarjen, e cila për pak mund të kthehej në tragjedi. Përveç, se e ka evidentuar ndodhinë, i ka bërë edhe një përshkrim të bukur dhe të detajuar asaj.

“Sot rreth ores 13 e 10 minuta përballë ndërteses së Radio Kosovës, për pakë nuk ndodhi një tragjedi.Derisa polici që mësuam se quhej Ferid Berisha ishte në mes të korsive të rruges duke drejtuar trafikun, pasi numri i nxënësve të cilët kalojnë rrugën për në shkollë këtu është shumë i madh, paparitmas në vendkalim para këmbëve të policit u ndal një makinë dhe nga aty del një vajzë rreth 10 vjece .Në momentin kur ajo del nga makina dhe tenton ta kalojë rrugen, polici hidhet mbi vajzën duke e kapur per dore dhe duke e larguar pasi ajo do të goditej nga një makinë e cila kishte të drejten e lëvizjes në anen tjetër të rruges. Pakujdesia e prindit të pandërgjegjëshëm i cili e ndal veturen në vendkalim dhe i thot femijës dil nga makina sot do të ishte shnëdrruar në tragjedi dhe ky fëmijë do të ishte nën rrotat e automjetit .Dhjetra njerëz të cilët pritnin shenjen e policit për ta kaluar rrugën u shtanguan nga kjo ngjarje por njëkohësisht të gëzuar e falenderuan policin për këtë ndërhyrje që shpetoi jeten e këtij fëmiu
Vertet ky polic për mua është Hero i dites.”, shkruan Ballabani. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...