Published On: 15 Shkurt, 2016

Polici përleshet me një taksist, në Gjakovë (Video)

  • Në mëngjesin e së hënës në qendër të qytetit të Gjakovës ka ndodhur një konflikt fizik dhe verbal në mes policisë dhe një taksisti.

I.D punonjës i kompanisë së taksistëve “Qiri” në Gjakovë, ka thyer rregullat e komunikacionit dhe për një gjë të tillë është ndaluar nga policia, e cila i ka shqiptuar gjobë dhe i ka kërkuar dokumentacionin.

“Ai ka kaluar në një rrugë ku qarkullimi është i ndaluar për automjete dhe më pas është ndalur nga policia. E ka pranuar dënimin dhe i ka kërkuar policisë që t’ua jap dokumentet, e të vazhdojë që ta dërgojë pasagjerin në vendin e caktuar, mirëpo policia nuk ka pranuar një marrëveshje të tillë. E më pas, ata kanë ndërhyrë fizikisht dhe e kanë lënë me disa lëndime trupore taksistin, i cili tani gjendet në spital”, kanë thënë përfaqësues të kompanisë Qiri për Klan Kosovën.

Kurse, Krist Gjokaj komandanti Rajonal i Policisë në Gjakovë, ka thënë për Klan Kosovën se personi në fjalë, ka kryer veprën penale “pengim i personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrës”, dhe për një gjë të tillë  i dyshuari do të dërgohet në mbajtje, duke konfirmuar se për momentin ai gjendet në spital.

“Policia e ka ndalur dhe ka tentuar që të kryejë detyrën në mbrojtje të rendit dhe ligjit, ndërsa ai ka filluar që t’i sulmojë edhe fizikisht edhe verbalist. Për momentin ai gjendet në spital, kinse ka pësuar lëndime, por më pas do të dërgohet në mbajtje”, është shprehur Gjokaj.

Në videon e mëposhtme të cilën e ka dërguar në redaksi një shikues i Klan Kosovës,  shihet incidenti që ka ndodhur në mes Policisë dhe taksisti. /klankosova

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...