Published On: 15 Gusht, 2016

Polici i Ohrit gjobitë komandantin e tij

Sipas portalit Ohrid1, një polic i komunikacionit në SPB të Ohrit i ka shqiptuar një gjobë prej 800 euro komandatit të tij, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Gjoja është shqiptuar për shkelje komunikacioni ‘parakalim në vijë të plotë’ dhe ‘drejtim të automjetit të paregjistruar’. Portali i lartëpërmendur thotë se komandanti nuk e kishte regjistruar veturën e tijë tash e tre vite.

Përveç dënimiet me para, komandanti mund të dënohet me ndalim të drejtimit të automjetit nga 3 deri 12 muaj./Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...