Published On: 29 Gusht, 2016
Bota |

Polici i heq mbulesën “myslimanes”, shihni reagimin e britanikëve (Video)

Një eksperiment sociale zbulon reagimin e publikut britanik kur një grua e mbuluar konfrontohet me një “zyrtar policor”, i cili i kërkon asaj që ta heq mbulesën, përcjell Telegrafi.

Gjithë verës, polemika mbi mbulesën kanë shpërthyen nëpër Evropë dhe më gjerë, duke e ndaluar atë në shumë pishina në Gjermani, Austri dhe Zvicër.

Por është Franca, ku debati ka qenë më prezent. Kjo veshje është ndaluar në më shumë se 20 qytete në bregdetin e saj në jug-lindje. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...