Published On: 30 Prill, 2016

Polici hero, i shpëtoi jetën një njeriu (Video)

Një video e kthyer tashmë në virale, tregon se si një oficer policie ka arritur në kohë të shpëtojë një qytetar që po tentonte të kryente vetëvrasje. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak ditë më parë në urën Interstate 287 në Amerikë, nga ku qytetari kishte menduar të hidhej.

Ka qenë ndërhyrja në kohë e policit Greg Bogert, që i ka shpëtuar jetën. Në video shihet se si efektivi veteran i policisë me 18 vjet eksperiencë,  vrapon pas burrit dhe në çastin e fundit pengon  vetëvrasjen e tij. Teksa e mbërthen dhe e shtrin përtokë, burri ngulmon ta lejojë të hidhet.

LEXO EDHE: http://www.shqiptari.eu/le-monde-fark-u-u-krijua-me-mbeshtetjen-amerikan-nen-hierarkine-e-rugoves-xhavit-haliti-agjent-i-shik-ut/

“Familja ime ka vdekur, dua të vdes dhe unë. Jeta nuk ka më vlerë.”, shihet të thotë burri teksa qan. Pasi ka arritur ta qetësojë, efektivi Bogert mësohet se e ka dërguar atë në spital për marrjen e ndihmës së nevojshme mjekësore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...