Published On: 1 Gusht, 2016

Polici goditët rënd nga vetura në shpejtësi në Autostradën “Ibrahim Rugova”

Një polic është goditur nga një veturë në autostradën Prishtinë – Prizren. Polici përveç lëndimeve të tjera, ka të dy këmbët e thyera dhe që disa orë është në operacion.

Besohet se polici po tentonte ta ndalonte veturën meqë lëvizte me shpejtësi të madhe.

Ai është përpjekur ta ndalojë automjetin por në pamundësi që vetura të ndalej, ai është goditur me gjithë shpejtësinë që lëvizte, raporton lajmi.net.

Vozitësi është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Toger Hazir Berisha e konfirmon rastin duke saktësuar se ngjarja ka ndodhur sot në mëngjes.

Pa dhënë shumë detaje, ai tha se polici është nga Prishtina dhe tash për tash është duke u kuruar.

Ai është i lindur në vitin 1974 dhe ka vetëm pak muaj që është vendosur  të punojë në autostradë.

Ndryshe, Polica e Kosovës është e vetmja në Evropë që nuk kanë sigurim shëndetësor./ Lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...