Published On: 6 Shkurt, 2016

Polici arrestoi huliganin, ata ia dogjën veturën në veri të Mitrovicës

Një automjet ‘Mitsubishi’ ngjyrë hiri është djegur sot rreth orës 04:00 të mëngjesit në rrugën ‘Nemanjina’ në veri të Mitrovicës, por përveç dëmeve materiale, nuk ka të lënduar në njerëz.

Burime të KosovaPress-it, bëjnë të ditur se automjeti është pronë e policit Nebojsha Miliq, i cili punon në Njësitin anti-drogë.
Sipas këtyre burimeve, dyshohet se automjeti është djegur qëllimshëm nga pjesëtarët e grupit të njohur për huliganizëm në atë pjesë ‘KM Firm 028 Sever’.
“Pikërisht polici Miliq kishte arrestuar muaj më parë njërin nga udhëheqësit e këtij grupi, i cili dyshohej për posedim, përdorim dhe shitblerje të narkotikëve, andaj dyshohet se incidenti ka të bëjë me hakmarrje ndaj policit”, kanë thënë burimet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...