Published On: 23 Shkurt, 2016

Pogba: Vidalin e presim me shqelma

  • Dy heronjtë e sezonit të shkuar te Juventusi, Paul Pogba dhe Arturo Vidal, ditën e nesërme do të zbresin në fushë si kundërshtarë në ndeshjen mes Juventusit dhe Bayernit e vlefshme për 1/8 e finaleve të Ligës së Kampioneve.

Në një intervistë për faqen zyrtare të UEFA-s, mesfushori francez i bardhezinjve, Paul Pogba ka rrëfyer miqësinë e tij me Vidalin.

“Vidal është një lojtar kyç për Bayernin. Ka potencial dhe kualitet për të shënuar në çdo moment. Ne e njohim mirë dhe do të mundohemi ta ndalim”.

“Nëse nuk do t’ia dalim dot mbanë ta ndalim, mund t’i fusim ndonjë shkelm….por miqësor. Gjithsesi, shpresoj se nesër do ta mund Vidalin”.

“Bayerni edhe me mungesa, është një ekip që krijon rrezik në çdo moment. Nuk kemi frikë pasi ne jemi Juventusi, jemi një klub madhështor. Fakti që nuk jemi favorit mund të na bëjë më të fortë. Nuk kemi asgjë për të humbur dhe do të japim gjithçka për të arritur kualifikimin”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...