Published On: 14 Maj, 2016

POEZI: Qen bir Qeni

Qen e Bir Qeni….
Do tju them me dy tre fjale
cfar po ndodhte ne pazare
dy qen i kish nxjerr ne shitje
nje komshiu im fshatare
Neri qen i voge ish
pra ishte vec nje kelysh
ndersa tjetri nja kater vjec
qen per shpi qe shum po leh.
Sec afrohet nje njeri
dhe e pyt fshatarin tim
sa i shet ti qent or mik
se me duhet nje qen trim
Kete Qenin vec 5 leke
thot fshatar per te madhin
ndersa ket te voglin fare
100.. dhe shterngon litarin..
Hapi syte blersi i qenit
Ket fshatarin se kupton .
Dhe i thot .Leviz pak vendit
Ndosta ti po me mashtron,,
Por fshatari fjale pake
pa leviz fare nga vendi ..
Un te shes lirë nje Qen
Por ky eshte Qen e Bir Qeni,,

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...