Published On: 30 Prill, 2017

‘Poeti” Murtezaj: Presidenti ishte rok, rrinte veç me Arnolld(a) (FOTO)

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Valon Murtezaj, ka shpërndarë fotografi të ish-presidentit, Ibrahim Rugova me aktorin dhe politikanin austriako-amerikan, Arnold Schwarzenegger.
Në foto Rugova e Schwarzenegger shihen në një bisedë miqësore në ecje.Murtezaj fotografitë i ka shoqëruar me disa vargje, madje edhe me rimë.“Presidenti.
Ai nuk kishte zemër as kohë për përçarje.
Ai ishte rok.
Ai ishte bolld.
Rrinte veç me Arnolld”.

Pamjet janë nga varrimi i Presidentit të Austrisë, Thomas Klestil, më 10 Korrik të vitit 2004.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...