Published On: 26 Shkurt, 2016

Po votohet në raundin e parë, në sallë 82 deputetë

Selvije Halimi nga PDK, Njomza Emini nga LDK, Sasha Mirosavljeviç nga Srpska dhe Danush Ademi nga 6+, janë të propozuarit nga grupet parlamentare për komisionin për verifikimin e votave të presidentit të vendit.

Kreu i Kuvendit Kadri Veseli, kur i ka lexuar emrat e anëtarëve të Komisionit, Ilir Dedën e ka përmendur si përfaqësues të Vetëvendosjes, ndërsa ka thënë se AAK e Nisma nuk kanë përfaqësues në Komision.

Në sallë janë 82 deputetë. Votimi ka nisur.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...