Published On: 16 Janar, 2016

“Po vdes Lushtaku”

  • Avokati i Sami Lushtakut, Arianit Koci, ka konfirmuar se ish-Komandanti i UÇK’së është në grevë urie dhe se gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar.

“Krejt çka po kërkon z. Lushtaku është që të respektohen të drejtat elementare që i takojnë dhe t’i jepet trajtimi i duhur mjekësor”, ka thënë Koci, për Gazetën Express.

Sami Lushtaku është dënuar nga shkalla e parë 12 vjet për vrasjen e një personi të panjohur, kufoma e të cilit nuk është gjetur.

Pritet shumë shpejt të mbahet seanca në shkallën e dytë sipas kërkesës së avokatit, i cili ka apeluar vendimin e Gjykatës Themelore të Mitrovicës.

Aktualisht, Sami Lushtaku është duke qëndruar në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz pasi ishte arrestuar në Prishtinë duke qëndruar jashtë Burgut të Dubravës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...