Published On: 24 Maj, 2016

PO TURPËROHET SHQIPËRIA NGA KURVËRIA

Dila Gecaj

PO TURPËROHET SHQIPËRIA NGA KURVËRIA

Po shkruajnë gazetat, pa asnjë egzagjërim,
Nga ky lajm, më hyri tmerri në shpirtin tim,
Gjithandej nëpër Evropë, më së shumti n’Itali,
Gratë nga Shqipëria, t’cilat shiten, janë rreth 15 mijë.

Edhe unë, gjithashtu po e shkruaj të vërtetën,
Nuk e kam frikë, edhe nëse e humbas jeten,
Dhe e vërteta pra, është tepër e shëmtuar,
Prostitucioni i femrave nga Shqipëria s’ka t’ndaluar!

Mjera ti për këto bija “moj nëna Shqipëri”,
Për ty, po flasin të huajt, si është zi e më zi,
Ke qenë dikur e paprekshme, si një mbretëreshë,
Tani, falë këtyre femrave, me ty Evropa po qeshë!…
Qajë moj nënë Shqpëri, qajë e derdh lotë,
Askurrë më keq nuk ke qenë, sikurse që je sot,
Kush do e kishte thënë, moj e mjera nëna e jonë,
Se 15 mijë bijat e tua do merren me prostitucion!….

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhelal Ferizi thotë:

    Per keto tema dhe dukuri negative te shemtuara ka faj karakteri i pergjithshem -ka faj qeveria por edhe familjet e tyre edukata dhe mos edukimi ne krenari kombtare e ne pune .Gjithkund neper shkrimet e mia e vargjet e mia kam shkruar -se duhet pune dhe karakter edukim -se shqiptaret duhet te jen me puntor se japonezet e me puntore se gjermanet –se duhet ta luftojme devjimin degjenerimin dhe rracizmin poshtrimin q e na e duan agjenturat ehuaja – — se ne qeveri shqiptare nji tradhtar a s tri dit nuk guxon me ndejt pa e qite fare populli vet – Se karakteri popullor i mosudrimit te poshtersise duhet te jet vullkan shperthimi i cili as me qmimin evdekjes nuk e lejon turpin varfrine prostitucionin poshtrimin – Populli shqiptar duhet ta krijoj mentalitetin e unitetit -por jo egoizmin -shqiptari nuk po e ndihmon shqiptarin -ket titulla e kam shkruar ne vargje me kohe duke i dite mire se qka jan pasojat e egoizmit -E shihni mire se e kemi qeverine ma egoiste ne bote -e cila ka krijuar mentalitein ma egoist ne bote te shqiptarve –dhe egoizmi mos kokqarja mos intresimi sjell qthurje mjerime

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...