Published On: 11 Shkurt, 2016

Po t’i mbante yjet Schalke do ta kishte këtë super skuadër (Foto)

  • Schalke 04 vazhdon të jetë një nga skuadrat më të mira në Gjermani, por nëse do t’i ruante yjet, atëherë do të pushtonte ndoshta edhe Evropën.

Klubi që vjen nga Gelsenkirchen nuk e ka fituar titullin që nga viti i largët 1958, por ka prodhuar talente pa fund që i kanë dhënë shumë futbollit shqiptar e më shhumë.

Schalke tani ka një filozofi mjaftë të fortë për të prodhuar talente nga akademia dhe duke i integruar në ekipin e parë.

Më poshtë mund ta shihni një formacion që pa probleme do ta konkurronte në Gjermani, Bayern Munichun, por edhe skuadrat e tjera të mëdha evropiane./Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...