Published On: 28 Prill, 2016

Po shpërlahet krimi, korrupsioni, e keqja e grumbulluar me vite…

Hasan Spahiu

Edhepse muaji prill i solli lulet e pranverës, nuk po i lejon rrezet e diellit të ngrohin natyrën. Në Zvicër banorët e Alpeve e quajnë muaj rebel. April, April macht was er will. (Prilli, prilli bën çfarë don vetë). Shfrytëzoj rastin ti uroj të gjithë të afërmit, shokët dhe miqtë që ta shijojnë prillin kështu si është.

Ka shenja se do të kemi vit të bereqetshëm. LDK-ja, konform rrethanave po e menaxhon shumë mirë situatën. Prilli po e tregon ashpërsinë e vet. Plakat po shpërlahen. Po e shpërlahet krimi, korrupsioni thjesht e keqja e grumbulluar dhe e stivuar me vite. Jam optimist se muajin maj do ta presim edhe me diell dhe ngrohtësi në zemër dhe në trup për gjithë popullin e Kosovës. Arbain or vëlla, më jep dy ditë hua, ta mbys plakën me çka ka!

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-e-kercenon-presidentin-hashim-thaci-me-jete-do-tju-sulmoje-me-tere-arsenalin/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...