Published On: 23 Shkurt, 2016

Po shkatërrohet filozofia rugoviane

 •  ISA MUSTAFA NË MISION SHKATËRRUES …

Shefqet Dibrani

Me gjithë kallëzimin penal për mbi 70 abuzime në komunën e Prishtinës, me gjithë kallëzimet penale që ia kanë bërë për keqpërdorimin e UFORK dhe Fondit të tre përqindëshit, me të gjitha abuzimet kundër demokracisë, me përjashtimin e dialogut të brendshëm si mundësi. Ikja nga Kosova e rreth 100 mijë qytetarëve dhe gjendja e krijuar në universitet, ishin skenarë i kësaj qeverie për të cilat askush nuk dha përgjegjësi, Isa Mustafa jo se jo, por një gjë nuk u kuptua kurrë se si ai notoi, nga kush u përkrah dhe kush e mbështeti në të gjitha etapat dhe krizat që kaloi ai dhe Kosova. Prandaj të mos habitemi se me të gjitha shkeljet kushtetuese që i bëri para syrit tonë dhe syrit të huaj, dhe pa marrë asnjë përgjegjësi as për pesë palë zgjedhje të humbura, pa pasur asnjë rezultat konkret, s’ka qare Isa Mustafa pa u bërë patericë e marionetë e Hashim Thaçit dhe e PDK-së, qoftë për ta bërë president e qoftë në misionin e tij për të shkatërruar LDK-në, e me këtë për të shkatërruar filozofin rugoviane gjithëpërfshirëse. Po shqetësues mbetet sjellja e tij teknokrate e përjashtuese që nuk ka gjë të përbashkët me konceptin pajtues dhe afrues të dr. Ibrahim Rugovës, por Isa Mustafa për ta shkatërruar LDK-në ka zgjedhur metodologjinë e kundërt, andaj po i përdor gjithë kët0 shprehje perverse dhe vulgare. St. Gallen, 20.02.2016.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Sartre thotë:

  Sikur mali mos t´i ipte bishtin sopates,nuk do te prihej prej saj!
  Po te ishte filozofi e mirefillt nuk do te shkaterrohej…rugoves e as te tjereve nuk u mjaftoi e kaluara komuniste e isa mustafes…Plumbin final vetevrases ldk-ja ia dhe vetvetes ateher kur zgjodhen mustafen per kryetar…Edhe PDK-ja u vetevra politikisht kur beri koalicion me te…
  Prandaj,vajtimi dhe thirrja ne nje filozofi te tille i ngjane perpjekjeve te atij qe,(simbas tregimit popullor),eshte perpjekur te laje m… me sh…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...