Published On: 4 Mars, 2016

PO NDODH: Berisha mbështet publikisht Aleancën KuqeZi LIVE në ‘Zonë e Lirë’

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin Zonë e Lirë të gazetarit Arian Çani ka deklaryar pubblikisht mbështetjen për Aleancën KuqeZi. I pyetur nga gazetari Arian Çani se çfarë mendonte për Kreshnik Spahiun dhe arrestimin e 7 drejtuesve të kësaj lëvizje, Sali Berisha ka deklaruar se, hapur i mbështet protestat KuqeZi dhe krijimtarinë e saj: “Kreshniku dhe protestuesit Kuqezi kanë të drejtë gjithmonë kur protestojnë dhe ata bën mirë që i mbyllën derën Erjon Velisë sepse ai nuk shkon asnjë herë në zyrë. Eshte i papranueshëm arrestimi i një kryetari partie vetëm se proteston. Arrestimi Kreshnikut është i papreçedent”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...