Published On: 6 Mars, 2016

Po kujtojmë edhe sakrificën e familjes Jashari dhe trimave të historisë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa me kabinetin e Qeverisë kanë bënë homazhe në Prekaz, ku tha se po kujtojnë veprën e familjes Jashari dhe trimave tjerë, të cilët do të jenë pjesë e veçantë e historisë.

“Po kujtohen veprimet ushtarake të serbëve që bënë ndaj popullit shqiptar dhe po kujtojmë edhe sakrificën dhe veprën e familjes Jashari dhe trimave të cilët do të jenë pjesë e veçantë e historisë, e cila do të përshkruaj viktimizimin dhe sakrificën e shqiptarëve”, tha Mustafa, transmeton KP.

Ndryshe nga të tjerët që sot vizituan edhe familjen e Jasharëve, kryeministri Mustafa vizitoi Muzeun.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...