Published On: 15 Janar, 2016

Po bie kupolla e krimit të organizuar, SHIK-PDK!

Çfarë forcash po vazhdojnë ta mbrojnë kupollën e krimit të organizuar në Kosovë? Kush janë bartësit e krimit të organizuar dhe a janë sistemuar dhe barrikaduar në shtet dhe në opozitë?

Opinioni tashmë nuk flet për tjetër gjë, vetëm e vetëm se si të çlirohemi nga kjo situatë, e ‘okupimit’ të brendshëm!

Tashmë kafenetë e Prishtinës zhurmojnë vetëm nga diskutimet për të hequr mafinë e krimit të organizuar, i cili pos tjerash është shtrirë edhe në shumë media, ndërsa as opozita nuk dallon më shumë se PDK-ja.

Arrestimet që pritet të nisin shumë shpejt, do të jenë mjaft të shtrira dhe do të krijojnë një situatë tronditëse.

Andaj as tentativat e opozitës, përkatësisht të Vetëvendosjes për të krijuar një situatë të paqëndrueshme më shumë po krijojnë huti dhe pamundësi të rrëzimit të krimit të organizuar se sa që po e ndihmojnë nisjen e shkallmimit të tij!

Nuk mund të mbrohen ata që kryen vrasje politike nga askush! Kupolla e krimit po bie/ Shqiptari.eu

 

 

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. gonja thotë:

    Krimi i organizuar, cdo kund ne bote nenkupton lidhjen e ngushte me pushtetin aktual. Nuk ka krim te organizuar qe nuk eshte i lidhur me pushtetin. Dhe vetem mund te genjehemi, te mashtrohemi sikur qe jemi mashtruar me mija here, se pa rene pushteti i korrupruar, pa u cmontuar nje pushtet qe ka krijuar kete krim te organizuar duke i bere te gjitha strukturat, polici e ghyqesi, prokurori e legjislativ, administrate e ekzekutiv te punojne, te mbeshtesin dhe te perkrahin krimin, mos te mendoje dikush se do te zhduket krimi i organizuar.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...