Published On: 19 Janar, 2016

Platini vazhdon të paguhet nga UEFA

  • UEFA ka konfirmuar se presidenti i suspenduar Michel Platini do të vazhdojë të marrë pagën e tij “deri në njoftimin e ardhshëm”.

Platini për tetë vjet është përjashtuar nga çdo aktivitet të futbollit, pas hetimeve ndaj tij për një pagesë prej 1.3 milionë dollarëve që e kishte pranuar ai nga presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter.

FIFA tashmë ka konfirmuar se Blatter, i cili gjithashtu është dënuar me tetë vjet, do të vazhdojë të pranojë pagë deri më 26 shkurt, kur do të zgjidhet presidenti i ri i FIFA-s.

“Platini është duke e pranuar pagën nga UEFA dhe do të vazhdojë të paguhet deri në njoftimin e ardhshëm”, ka njoftuar UEFA.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...