Published On: 17 Maj, 2016

Plasin gallatat dhe ironitë! A e ka pa kush Zekë trimin? Pse s’ia qet Kosovës tymin!?

 

Sefedin Krasniqi

PA TITULL

Baca Adem ka ra mazun
Ballkarija* më ra nq lum
Nisi Baca shoktë po i dvetë*
“Krahu i luftes” ku ka mbet?

Me zë t’lartë nisi po thërret
Komandarët ku janë tretë
A e ka pa kush Zekë trimin
Pse s’ia qet Kosovës tymin!?

Flakë për goje Baca po qet
Kupë tellalli pse s’po flet
Ku e kam trimin më t’mirin
Hashim Brojen-mizevirin!?

Po ky Luli çadrat ku i ka
Me Atdheun punët si i ka
Shpejt urdhëroi mobilizimin
Kryetar Shtabi emroi Albinin

Dil Albin në barrikada
N’Parlament duhen rrokada
N’Parlament e n’Qeveri
Merrne Isen çone n’shpi…

Revolucioni duhet rinisur
EULEX-i na doli i “krisur”
Qysh guxuan Dajen me nguc’
Kush s’ka fytyrë, s’ka tutë

U lodh Baca me halle shumë
Vadë po i shkojnë lotët si lum
N’gjum të rëndë kishte ra
Ëndërr Rugoven e kishte pa!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhafer Leci thotë:

    Sefedin miku, bukur e keni qendisur !

    Përgjigjiuni
    Pelqej(20) Nuk Pelqej(7)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...