Published On: 5 Shtator, 2016

Plas në Dibër/ 200 socialistë i bashkohen PD-së

Rreth 200 socialistë dibranë kanë vendosur t’i bashkohen sot Partisë Demokratike.

Vendimi eshte bere i ditur ne nje takim te organizuar ne pallatin e Kulturës në Peshkopi ku i ftuar ishte dhe kryetari i PD Lulzim Basha.

Duke shprehur zhgenjimin e madh për partine e tyre, braktisjen dhe mashtrimin, ata kane grisur ne menyre simbolike teserat e PS-së.

“Edi Rama i ka harruar socialistet, ata enden rrugeve te papune, pa buke ndersa pasurohen veten nje grusht njerezish”, tha një socialist, thuhet në komunikatën për shtyp të PD-së.

Bashkim Murati, kirurg: Nuk eshtë Dibra vendi qe udhehiqet nga injorant si ata qe ka vendos Edi Rama te perfaqësojne Dibren.

Ramazan Kaziu: Ne jemi ne prag te nje votimi te rendesishëm. Kryetari i bashkise eshte shumë i rendesishem ne jeten e nje bashkie. Sherefedin Shëhu eshtë profesionit, ekonomist, administrator.

Jam i bindur se ky burre qe ka sjelle PD do ti menaxhoje sic duhet problemet e Dibres. Mos te zhgenjehemi me me keto premtime boshe. Do bejme rrugen e Arbrit do bejme asfaltimë te tjera etj. Keto premtime jane bere dhe me pare nga PS po asgje nuk eshte bere. Shoresoj qe fitorja e Sherefedin Shehut do te jete shum e madhe dhe jam i bindur se nuk do te na zhgenjeje. Nese po ë krijojme kete distancim dhe zhgenjim per partinë tone ë themi se nuk na degjon i ka lene socialiste rrugeve pa buke pa pune. Zoti kryëtare (Lulzim Basha) po të them dy fjale se nje djale i zgjuar i thejsht me kembe ne toke dhe jam i bindur se nuk do te na zhgenjesh si kryetari yne ( Edi Rama)”

Jam anëtar i PS i zgjedhur disa here ne struktura. Dhame kontributin tone maksimalisht. Ata zune karriget dhe nuk pyeten per ne. Duke pare se kryesia e PS u distancua nga ne, dhe ne te mbetur rrugeve pa shprese do distancohemi prej saj. Distancimi im do të jetë ne ketë momënt.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...