Published On: 9 Shkurt, 2016

Plas bomba në qendrën tregtare/ Saimir Tahiri i bën xhiro policëve me motoçikleta

Ka qenë një ceremoni e shkëlqyer ajo që organizoi Saimir Tahiri me rastin e blerjes së motoçikletave të reja. Një grup policësh mbi motoçikleta, të veshur me uniformat e reja bënë një xhiro nga bulevardi Dëshmorët e Kombit deri në Sheshin Nënë Tereza.

Paradë perfekte! Përveç faktit, se në të njëjtin qytet, në të njëjtën kohë qindra njerëz të tmerruar dolën nga shtëpitë e tyre, nga frika e një bombë me celular.

Pavarësisht së u njoftua për ngjarjen e rëndë, Saimir Tahiri mbajti fjalimin për reformat modernizuese të policisë; “Sot i japim jetë, një tjetër hapi modernizues të Policisë së Shtetit duke inauguruar motoçikletat e reja të policisë dhe modelin e ri të patrullimit në qendrat urbane. Sfida për ta bërë këtë vend më të sigurt nuk është sfidë e një ditë, as e një muaji dhe as e një viti, është sfidë që do bashkojë kapacitetet më të mira duke bërë bashkë policinë me çdo qytetar që pretendon që ky vend të bëhet më i sigurt”, tha Ministri i Brendshem.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...