Published On: 26 Maj, 2016

Plantacione kanabisi edhe në Greqi, dy shqiptarë në pranga

Dy shqiptarë janë vënë në pranga në Greqi, pasi kishin mbjellë disa parcela me kanabis sativa. Lajmi bëhet i ditur nga media greke.

Sipas tyre, policia e Amfissa, ka hetuar për 1 muaj për të zbuluar parcelën ku ishin mbjellë më shumë se 1300 rrënjë kanabis sativa.

Dy shqiptarët e ndaluar mësohet se janë 35-vjeçar. Policia tha se po heton për bashkëpunëtorë të tyre, pasi është e pamundur që ata ta kenë bërë këtë gjë vetëm.

Fidanët e kanabisit mësohet se ishin nga 37 centimetra deri në 2 metra. Policia ka sekuestruar

edhe 800 gram kanabis të tharë dhe 200 gram fara.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...