Published On: 27 Korrik, 2016

Plagoset pjesëtari i sigurimit në KEK (Video)

Është ky Zenel Ramadani, punëtor në kompaninë Security Code, e njëherësh edhe punëtorë i KEK-ut, i cili është plagosur mbrëmë në mesnatë nga persona të panjohur gjatë orarit të punës në Kosovën B, përkatësisht depoja e hambarit AA.

Ramadani, rrëfen për Tribuna Channel se ky nuk është rasti i parë që ka ndodhur me të afër kësaj pjese, por ka edhe dhjetëra raste të tilla, duke shtuar se për këto kanë njoftuar edhe Policinë e Kosovës, por se deri më tani nuk është marrë asnjë masë, raporton Tribuna Channel.

E, nga KEK-u, thonë se me këtë rast janë duke u marrë organet e hetuesisë dhe Prokuroria, madje bëjnë apel që masat e sigurisë të shtohen, duke mos u përgjigjur pse deri më tani ende nuk janë zbuluar këto raste.

Kurse, mjeku i cili ka pranuar rastin e tij në Qendrën Klinike Universitare, Sami Delijaj, deklaron se gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë. /Tribuna

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...