Published On: 10 Korrik, 2016

Plagoset një person në Herticë të Podujevës

Në fshatin Herticë të komunës së Podujevës sot është plagosur një person.

Zëdhënësja e policisë në rajonin e Podujevës, Antigona Çitaku ka thënë për Indeksonline, se njësitet relevante të Policisë së Kosovës janë në vendin e ngjarjes por ende nuk kanë informata të sakta se si ka rrjedhur ngjarja.

“Personi i plagosur ka shkuar në emergjencë dhe sipas emergjencës i ka pas dy plagë, vetura e policisë e ka përcjellur deri në QKUK në Prishtinë. Ne kemi ardhur dhe e kemi lokalizuar vendin e ngjarjes. Të gjitha njësit relevante janë thirr për këtë ngjarje. Informata të tjera nuk mundemi të japim pasi që ende nuk e dim se personi në fjalë është vet aksidentuar apo ka ndodhur diçka tjetër, mirëpo familjarët në QKUK kanë thënë se ai është plagosur aksidentalisht. Tani jemi duke i pritur njësiet relevante që të na japin detaje më të qarta”, ka thënë Çitaku

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...