Published On: 22 Shkurt, 2016

Plaçkitet banesa e redaktorit të RTK-së, vidhen të holla dhe ari (Foto)

Në mbrëmjen e së dielës, një banesë në Fushë-Kosovë është demoluar nga disa persona të panjohur, të cilët kanë vjedhur të holla, ari si dhe kanë shkaktuar dëme materiale.

Pronari i banesës, Naser Thaçi, përndryshe edhe redaktor përgjegjës i RTK 4, për parrotlla.net, ka thënë se gjatë kohës kur kishte ndodhur plaqkitja, bashkë me familje kishin qenë në shtëpinë e tyre në fshat.

‘’Mbrëmë rreth ores 21:20 jemi kthy prej katunit, me të hapur derën kam pa që dritarja e sallonit ishte e thyer dhe gjithçka ishte e demoluar , pastaj kam njoftuar policinë të cilët menjëherë kanë ardhë në banesë, kam dhënë deklaratë, na është sygjeruar që mos të prekim asgjë përderisa nuk e kryejnë punën e tyre hetuesit e policisë’’, ka thënë Thaçi.

Ai ka shtuar se është duke u hetuar rasti, ndërkohë është shprehur se ende nuk e dinë vlerën e dëmit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...